Kaydırmaz Zemin Boyası

agycote-300x300

Kullanım Alanı ve Özellikleri

Çok uzun ömürlüdür. Uygulandığı yüzeye maximum şekilde tutunur,Hızlı kurur. Uygulamadan 3 saat sonra zemin yaya ve/veya araç trafiğine açılabilir. UV ışınlarından ve diğer atmosfer şartlarından etkilenmez. Yaya ve Araç trafiğinin oluşturacağı darbe ve aşınmalardan etkilenmez. Forklift, transpalet gibi istif makinelerinin yaratacağı aşınmalara karşı dirençlidir.

Kimyasallardan, egzoz ve yağdan etkilenmez. Alt yüzey ile beraber çalışmasını sağlayan termoplastik esneme kabiliyetine sahiptir. Asfalt, beton, helikopter beton, Seramik, granit, yüzey sertleştiricili beton, mozaik, paledyen, epoksi vb. yüzeylerde rahatlıkla kullanılır.

Akaryakıt istasyonu, Alışveriş merkezlerinde, okullarda, İşyeri, Konut ve Alış-veriş merkezilerinin açık kapalı otoparklarında, Sevkıyat ve Otopark rampalarında, fabrika yürüme yolu, forklift yolu ve mal kabul rampalarında, Bünyesinde barındırdığı özel agregalar sayesinde zeminde dişler oluşturarak, parlak ve kaygan zeminlere kaydırmazlık özelliği kazandırmak için özel olarak,geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir.

Uygulama Şekli

Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm kir, yağ temizlenerek, yüzey; temiz, tozsuz ve kuru hale getirilmelidir. Zeminde çatlak, yarık gibi hasarlar mevcut ise Zemin Tamir Macunu ile düzeltilmelidir.Çok parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahipseniz, uygulamaya başlamadan önce uygun aderans zemini oluşturmak için öncesinde zemin aşındırılmalıdır. Bazı beton zeminlerde, süpürüldükçe yada temizlendikçe sürekli olarak zeminden kopan parteküllerin oluşturduğu tozumalar oluşmaktadır.

Bu türde tozumalı bir beton yüzeye sahipseniz, öncesinde mutlaka tozumayı sonlandırıp, Zemin Kaydırmaz Boyası için uygun bir aderans (yapışma) yüzeyi oluşturulmalıdır. Uygulama alanı iyi havalandırmaya sahip olmalıdır.Zemin Kaydırmaz Boya, düşük hızlı bir mikser ile yaklaşık 5 dakika homojen bir şekilde karıştırılıp, uygulama alanına rulo yada fırça ile uygulanır.

Zemin Kaydırmaz Boyası ürünümüzün bünyesinde barındırdığı agregalar kaydırmazlık için yeterlidir. Daha yoğun bir kaymazlık etkisi için,dilerseniz, Boya kurumadan (max. 5 dk içerisinde), yaş boya üzerine agrega serpebilirisiniz. Kuruma işlemi tamamlanınca (yaklaşık 1 saat) boyanın üzerindeki fazla agrega süpürülerek uzaklaştırılır. Çok soğuk yada Çok sıcak havalarda, aşırı güneş altında, aşırı rüzgarlı havalarda tatbikat yapılmamalıdır.

Ral Renk Kartelası Nedir?

1927 de Endüstri ve ticarette kullanılan boyalar için yapılmış, Uluslararası geçerliliği olan Renk Sistemidir. 30 Standart renk ile başlayıp, 1600 renge ulaşmıştır. Dünyanın tüm ülkelerinde geçerliliği olan, Uluslararası tek bir renk dilidir.

Renk Seçimine Dikkat

(1) Karteladaki tüm renkler ekranların görüntü ve ışık ayarları nedeniyle orijinal renklerinden farklılık gösterebilir.
(2) Renk seçimlerinizde karışıklık olmaması için siparişinizi belirlerken her renk kodunun, kendi üzerindeki rengi temsil ettiğini bildirmek isteriz.
(3) Belirlediğiniz renkten tarafımıza bildireceğiniz sipariş bir seferde ve tek şarjda üretilir. Aynı renkten bile olsa farklı şarjda üretilecek, daha sonraki ilave bir renk siparişinde, şarjlar arası ton farkı çıkabilir.

Bu durumun önüne geçebilmek için, renk siparişlerinde kova adetlerini belirlerken, uygulama yapılacak alanda eksik kalmaması, hatta 1 kova fazla hesaplanması gerekir. Bu hususta oluşabilecek mağduriyetlerden firmamızın sorumlu tutulamayacağını bildirmek isteriz.

Whatsapp Görüşmesi
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?