KAYGANSAVAR® Kaymaz Zemin Solüsyonu

Düşme kazalarının büyük çoğunluğu ıslak ve kaygan zeminler nedeniyle meydana gelir. Bu tip zeminlere KAYGANSAVAR® solüsyon uygulanarak, insan sağlığını ve güvenliğini tehdit eden bu problem ortadan kaldırılır.

KAYGANSAVAR® zeminlerin görünümünü, estetiğini ve desenlerin güzelliğini etkilemeden, yüzeyin cof (sürtünme katsayısını) değerini değiştirerek zeminin ıslak, kuru ve yağlı olduğunda kayganlığını etkin olarak ortadan kaldırır.

KAYGANSAVAR® kaymaz zemin uygulaması bir kaplama yöntemi olmayıp, solüsyonun yüzeyle temas ederek tepkimesi sonucunda gözle görünmez ve uzun süreli bir etki sağlar.

Kabul Edilen Standartlar

Statik sürtünme katsayısı ölçüm sonuçları 0,50 ve üzeri olarak tespit edilen zeminler, kuru olduğu durumlarda yürümek için güvenli kabul edilir. Ölçüm değerinin 0,60 ve üzerinde çıkması durumunda ise zemin “Oldukça Güvenli” olarak sınıflandırılır.

Sürtünme Katsayısı Güvenlik Sınıfı
0,60 ve Üzeri Oldukça Güvenli
0,60’a Kadar Güvenli
0,50’ye Kadar Tehlikeli
0,40’a Kadar Çok Tehlikeli
0,35’e Kadar Aşırı Tehlikeli

 

Ancak firmamız yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğu uygulamalar sonucunda edindiği tecrübelere dayanarak bu değerleri de yeterli görmüyor. Bu sebeple, 0,60 cof olan oldukça güvenli sınıfı 0,70 olarak uyguluyoruz, ıslak zeminlerde 0,75-0,80 cof aralığında ve yağlı yüzeylerde ise 0,90 cof ve üzerinde uygulamalar yapıyoruz.