İçeriğe geç

Kaydırmaz Zemin Boyası Nedir? Özellikleri Neler?

  Zeminler, güvenli bir yaşayış alanı sunmadan önemli kısımlardır. Kaydırmaz zemin boyası da bu güvenliği sağlayan en önemli faktörlerin başında geliyor. Zira döşeme türü ne olursa olsun kullanıcıların en sık rahatsız olduğu şey kaymalardır. Parke, seramik, fayans, beton ve diğer materyaller kaygan olduklarından dolayı ekstra bir çözüm şart.

  Diğer yandan zeminler süpürüldükçe ya da vileda yapıldıkça zaman içerisinde yüzeyinde yıpranmalar görülür. Yüzey boyaları kalkar ve kötü bir görünüm ortaya çıkar. En çok da beton zeminlerde görürüz bunu. Boya ile sorun giderilir. Ancak düz zemin boylarında kaydırmama özelliği yok. Kaydırmaz zemin boyası ise isminden de görüleceği gibi %100 kaydırmaz bir etki sunar kullanıcısına. Bu harika ürünleri yakından tanımak isteyenleri yazının devamına davet ediyoruz. Çünkü özellikleri neler? Nerelerde kullanılır? Fiyatı ne kadar? sorularının yanıtlarını yazdık.

  kaydirmaz-zemin-boyasi-4
  Kaydırmaz Zemin Boyası

  Kaydırmaz Zemin Boyası Nedir?

  Zemin boyaları, yüzeydeki tahribatı gidermek, kullanımı kolaylaştırmak ve güzel bir görüntü sağlamak amacıyla kullanılan özel dekorasyon ürünleridir. Fakat kaydırmaz zemin boyası bu tanıma ek olarak zemindeki suya ve diğer unsurlara bağlı olarak ortaya çıkan kaymaları önleyen bir yapıdadır. İnsanın ayak bastığı her zemine uygulanabilir. Eğer yaşam alanınızdaki zeminde kaydırmaz solüsyon kullanmıyorsanız ve boya ihtiyacınız var ise her ikisini tek bir ürün ile giderebiliyorsunuz.

  Özel kimyasal maddelerden üretilen bu boyaların tutunma direnci çok yüksek olduğu için kullanım ömrü hayli uzundur. İnsana ve doğaya da zarar vermez. İş yerinizde işçi sağlığını ve güvenliğini sağlamak için bu boyayı tercih edin. Evinizin ya da bahçenizin zeminlerinde de farklı bir ambiyans yaratmak, sevdiklerinizin kayma riskini ortadan kaldırmak istiyorsanız yine bu ürünü satın alın. Üst düzey özellikli ve çok çeşitli kabiliyete sahip bu ürünleri AGY Prokimya markasından temin edebilirsiniz.

  Kaydırmaz Zemin Boyası Özellikleri

  Zemin boyalarında birçok özellik aranır. Klasik ürünlerde kaydırmama özelliği olmaz. Fakat AGY Prokimya markasının özel üretim kaydırmaz zemin boyası özellikleri itibariyle klasik boyalardan ayrılmaktadır. Tek bir ürünü satın aldığınızda beraberinde onlarca farklı avantajı alanınıza taşırsınız. Bunlar neler? Hangi özellikleri barındırıyor bu boyalar? Neden kaydırmaz zemin boyasını satın almalıyım? İşte yanıtları…

  Kaydırmaz zemin boyalarının özellikleri ve sağladığı avantajlar listesi:

  • Aşınma ve sürtünme direnci çok yüksek ürünlerdir. Meteoroloji koşullarına karşı %100 performans gösterir. Kaydırmazlık etkisini yitirmez.
  • Zemin tutunma oranı yüksektir. Güneşin UV ışınlarından etkilenmez.
  • Araba, insan, iş makinaları gibi unsurlardan dolayı yıpranmaz ya da kaydırmama etkisi kaybolmaz. Kısacası dış darbeler sonucunda performansı düşme.
  • Termoplastik adı verilen bir esneme özelliğine sahiptir. Bu sayede boya yüzeyinde çatlamalar oluşmaz.
  • Toz tutmaz. Temizliği çok kolaydır.
  • Uygulama süreci pratik ve zahmetsizdir. Ayrıca boyama maliyeti de uygundur.
  • Boya fiyatları klasik ürünlere göre daha makuldür.

  Zeminde koruyucu ve kaydırmama etkisi yaratmak isteyen herkes AGY Prokimya kaydırmaz zemin boyası tercih ediyor. Kapalı alanlar kadar açık alanlarda da bu ürünlerin büyüleyici etkisinden faydalanıyor. En zorlu koşulların dahi olduğu zeminlerde %100 memnuniyet garantisiyle bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

  kaydirmaz-zemin-boyasi-3
  Kaydırmaz Zemin Boyası

  Kaydırmaz zemin boyası özel kimyasal formüller ile üretilmektedir. İçeriğindeki özel materyaller sayesinde boyayı zemin sürdüğünüzde kayma riskini sıfır düzeyine çekersiniz. En başta iş güvenliğini sağlamak adına bu çok değerli bir özelliktir. Çalışanlarınız kaymadan, ayakları yere sağlam basan bir şekilde işlerini icra edebilir. Şimdi de nerelerde kullanıldığını anlatacağız.

  Kaydırmaz Zemin Boyası Kullanım Alanları

  Kaydırmaz boyaların çok yaygın bir kullanım alanı vardır. Sadece kapalı ev ve iş yeri alanları akla gelebilir ancak bundan çok daha fazlasına sahiptir. İş yeri ve konut en sık görülen noktalar. Buna ek olarak AVM, otoparkalar, rampalar, fabrika zeminleri, uçak hangarları diğer kullanım yerleri. Ayrıca araç içlerinde de kullanılmaktadır. Uçaklar, helikopterler, otobüsler ve gemilerde sıklıkla karşımıza çıkar.

  Kaydırmaz zemin boyası sadece insanların kaymaması için performans göstermez. Aynı zamanda obje, nesne ve araçların da kaymamasına doğrudan etki eder. Örneğin bir fabrikada rampaya bu boyaları sürdüğünüzde araçlar ve fortlifler kesinlikle kayma yapmaz. İş güvenliği işte bu sayede büyük ölçüde sağlanır. Avrupa standartlarında olan ürünler bugün hemen her fabrikada kullanılıyor.

  Kaydırmaz Zemin Boyası Dayanıklı mı?

  Zeminde kullanılan boyalar, diğer duvar boyalarına göre çok daha fazla dayanıklı olması gerekiyor. Çünkü bu alanların üzerinde sürekli olarak insanlar dolaşıyor ya da eşyalar kullanılıyor. Nariz yapılı ürünler kısa sürede kullanım ömrünü tamamlar. Ama özel bir mühendislik ürünü ile uzun yıllar tek bir boya ile geçirmek mümkündür. AGY COTE boyaları %100 dayanıklı ve %100 kaydırmazdır.

  Kaydırmaz Zemin Boyları Nasıl Uygulanır?

  Çok basittir. Duvar boyaları kadar pratik bir süreç yaşatır. Belli teknikler ile zemine boyayı sürersiniz. Çok hızlı tutunduğunu görürsünüz. Kuruma süresi de kısadır. 1 ila 3 saat içerisinde zemin boyası tamamen kurur hale gelir. Örneğin benzin istasyonunun zemininde bu boylar kullanılırsa birkaç saat içinde yeniden araç trafiğine açılabilmektedir alan. Son olarak boyanın hazırlanmasının pratikliğinden de bahsedelim. Bir mikser ile karıştırdığınızda 5-10 dakika içerisinde homojen bir yapıya ulaşırsınız.

  Kaydırmaz Zemin Boyası Fiyatları

  Zeminine kaydırmaz bir boya arayan her birey, kaydırmaz zemin boyası fiyatları ne kadar? aratması yapıyor arama motorlarına. İlk bakışta maliyetli bir sürecin yaşanacağını düşünüyor çoğu kişi. Oysa makul maliyetler ile zeminleriniz harika işlevsellik kazanıyor. Dilediğiniz renkteki boyayı satın alarak uygulamaya hemen başlayabiliyorsunuz.

  Kaç TL? Renk, kalite ve kiloya göre boya fiyatları değişiyor. Alacağınız boyanın ebatı büyüdükçe maliyeti de düşüyor ve avantaj elde ediyorsunuz. Yani ne kadar çok zemine kaydırmaz boya uygulayacaksanız o derece karlı bir sipariş imkanınız oluyor. Fiyatlar değişiyor bu sebeple net rakam veremiyoruz. Ama bütçenize en uygun ürünü mağazamızda bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Çeşitler için bizi arayın. 0 (541) 338 03 26 telefon numaramız üzerinde müşteri temsilcilerimiz 7/24 aktiz hizmet sağlıyor.

  kaydirmaz-zemin-boyasi-1
  Kaydırmaz Zemin Boyası

  Online Kaydırmaz Zemin Boyası Siparişi

  Kaydırmaz zemin boyası siparişlerinizi online olarak satın alabiliyorsunuz. Aslında en sağlıklı, makul ve güvenilir alışveriş seçeneği online siparişlerdir. AGY Prokimya markası da e-ticaret sitesiyle bunu pratik bir şekilde size sunuyor. Hemen her rengin bulunduğunu kataloğumuzda alan tarzınıza uygun bir seçenek bulacaksınız.

  Sitemiz üzerinde beğendiğiniz ürünün kodunu bizlere telefon ile bildirdiğiniz siparişinizi hızla oluşturuyoruz. Dilerseniz alan keşfi hizmetimiz de mevcut. Belirttiğiniz adreslere ekiplerimiz gelerek zemin etütlerini yapıyor. Bunun neticesinde hangi renk, kalitede boya ihtiyacı olduğu ve ne kadar ürün gideceği hesaplanıyor. Ayrıca uygulama hizmetimizi de ekstra olarak talep edebilirsiniz. İstanbul’un en deneyimli zemin boyama ustaları kadrolarımızda yer alıyor.

  Zeminler her alanda önemsenmesi gereken yerler. En başta insan sağlığı sonra da iş sürekliliği için zeminlerinizin kaymaz olması gerekiyor. İsterseniz hazır boyalı zemin için solüsyon alın isterseniz de komple zemini özel boyalar ile boyatın. İyi günler dileriz.

  İlginizi çekebilir: CTP Kaplama Nedir? Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Neler?

  Bir Cevap Yazın