İçeriğe geç

CTP Kaplama Nedir? Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Neler?

  Zeminler, gündelik hayatta insanların en çok temas ettiği alanlardır. Kaymaz bir yapıda olması gerekir. CTP kaplama sayesinde bu ihtiyaç rahatlıkla giderilir. Gerek alışveriş merkezleri gibi kamuya açık yerlerde gerekse de ev ofis tipi yaşam alanlarında kaygan zemin sorunsalları doğabiliyor. İnsan sağlığının ve can güvenliğinin sağlanması için de bu alanların kayganlık seviyesi sıfıra indirilmeli. Peki ama nasıl mümkün olabilir? Kaplama malzemesinin özellikleri nelerdir? Maliyeti ne kadar? CTP kaplama nerelerde kullanılır? Konu hakkında bu yazımızda kapsamlı ve bilgilendirici bir metin oluşturduk.

  AGY ProKimya, özel mühendislikle ürettiği kayganlık giderici ürünleri kullanarak zeminleriniz %100 kaymaz hale getirebilirsiniz.

  CTP Kaplama Nedir?

  Yağlı ve ıslak zeminlerde oluşan kayma problemini gidermek için yapılan uygulamalara CTP kaplama denir. ‘Cam Takviyeli Polimer’ isminin kısaltmasıdır aynı zamanda. Çok yönlü kullanıma sahiptir. Yapı sektöründe akla gelebilecek tüm yüzeylere uygulanabilmektedir. Bu da onu çok sayıda yapı malzemesine karşı benzersiz kılan bir detay.

  ctp-kaplama-2
  CTP Kaplama

  Zemin döşemelerinde belli bir standartlara göre oluşturulan kaydırmazlık dereceleri bulunur. Seramik ürünlerinde bu dereceler düşük olduğu için kullanıcılar sık sık sorunsal yaşayabiliyor. CTP kaplama uygulanan bir zeminin kaydırmazlık derecesi ise en üst seviye olan R13 oranına ulaşıyor. Yani %100 bir performans alıyorsunuz bu işlemden.

  Merdivenler de CTP kaplama uygulama alanı dahilindedir. Bilindiği üzere evlerde, binalarda ya da iş yerlerinde en büyük risk faktörü taşıyan alanlar, merdiven kısımları. Burada kayma seviyesi yüksek olursa insan sağlığı ciddi oranda riske atılmış olunur. Özellikle de basamak köşeleri kesinlikle R13 seviyesinde olması gerekiyor.

  AGP ProKimya ile risk faktörü bulunan her bölge tamamen güvenli hale geliyor.

  CTP Kaplama Malzemesi Nasıl?

  CTP kaplama malzemesi özellikleri itibariyle kullanıcılara çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Temel olarak kaydırmazlık işlevselliğiyle bilinse de aslında onu eşsiz kılan daha çok sayıda özelliği var. Bugün zeminden çatılara, dış cepheden farklı alanlara kadar çok sayıda yerde kullanılıyor olmasının sebebi de bundandır. En başta dayanıklıdır demek doğru olacak. Eski nesil kaydırmazlık bantları gibi kısa sürede tahrip olmaz. Çok uzun süreler ekstra bir bakım ihtiyacı doğurmadan kaplandığı zeminde sağlıklı bir şekilde kullanılır. Merak edilen özelliklerinden bazılarını aşağıda listeledik.

  CTP kaplamanın özellikleri ve sağladığı avantajlar:

  • Elbette ilk sıraya zeminde kaymayı engellemesini koymalıyız. Bu konuda en üst seviyede olan R13 oranına ulaşılır. Günümüzde bu seviyeye çıkabilen tek üründür.
  • Kesinlikle alev almaz. Bu basit bir özellik gibi görünebilir ancak iş yerleri ve endüstriyel alanlar için paha biçilemez değerdedir. CTP, içeriğindeki özel kimyasallar sayesinde döşendiği alanda %100 yanmaz bir yapı oluşturuyor.
  • Dayanıklılık seviyesi yüksektir. Merdiven bantları gibi kısa sürede etkisini yitirmez. Bir kere kaplattığınızda uzun süreler ilk günkü performansıyla devam edersiniz.
  • CTP kaplamalar için önemli bir detay da sürekli bakım ve değişim gerektirmemesidir. Zeminler önemli alanlar. Buraların üzerine çok sayıda eşya ve mobilya koyarız. Bakım ve değişim için hayli zahmet çekersiniz. CTP’de böyle bir durum yaşanmaz.
  • Hem iç hem de dış alanlar için çok uygun ürünlerdir. Dış alanlarda da sıcak ya da soğuk hava gibi sıcaklık değişimlerinden kesinlikle etkilenmez yapıya sahip. – 30 dereceye ve + 80 derece sıcaklığa kadar kaydırmazlığını yitirmeme garantisi verir kullanıcısına.
  • Kimyasal maddelerden etkilenmediği için bu tür materyallerin olduğu endüstriyel alanlarda da gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır.
  • Sunduğu çözümler ve sağladığı avantajlara göre maliyeti oldukça düşüktür. Bütçe sarsmayacak oranlar ile satışa sunulmaktadır.
  • Kaplama süreci çok kolay ve zahmetsizdir. Bu yönüyle de CTP çok sayıda insanı cezbediyor.

  Yukarıda belirtilen her bir özelliğe ve avantaj sahip olmak için kaliteli bir kaplama ürünü tercih etmelisiniz. AGY ProKimya markası da bu ihtiyacınıza %100 karşılık vermek için hizmet sunuyor.

  ctp-kaplama-3
  CTP Kaplama

  CTP Kaplama Kullanım Alanları

  CTP kaplama çok yaygın bir kullanım ağına sahip. Bunun sebebi de CTP maddesinin çok işlevsel olması. Korozyon kesinlikle yapmaz. Atmosfere karşı çok yüksek bir dayanıklılık gücü var. Ayrıca talep edilen her renkte üretilebilecek teknolojiye sahip olmasıyla da öne çıkıyor bu kaplama. Bugün çatılarda ya da kimyasal maddelerin olduğu üretim tesislerinde dahi bu kaplama sistemleri tercih ediliyor. Çünkü hem uzun ömürlü hem de %100 güvenli bir süreç sunuyor. Nerelerde kullanılır? İşte yanıtı.

  CTP kaplamanın kullanıldığı alanlar listesi:

  1. Fabrikalar: Üretim alanlarının hacmi ya da niteliği ne olursa olsun CTP ürünleri kullanılır.
  2. Belediyeler: İnsanların en yoğun olduğu alanlardan birisi de belediyelerdir. Buralarda zemin ve merdivenlere kaplanmaktadır.
  3. Hastaneler: Can güvenliğinin en dikkatli sağlanması gereken yerlerdir. CTP kaplamalar en çok hastanelerde karşımıza çıkar. Merdivenden zeminlere, odalardan asansör içlerine kadar geniş bir tercih alanı sunar hastaneler.
  4. Oteller: CTP ürünlerinin uygulanması için ideal alanlardır.
  5. Alışveriş Merkezleri: Buralarda sürekli zemin temizliği gerçekleştirilir. Bu nedenle kayma sorunu yaşamamak için CTP kaplamanın tercih edilmesi gerekiyor.
  6. Toplu Taşıma Araçları: Araç içi zemin ve merdiven bölgelerinde çok sık CTP bantlarını görürsünüz.

  Kamu ya da özel alanların zeminlerinde bu yeni nesil kaplama yöntemlerini tercih etmek istiyorsanız, ülkenin sektördeki lider markası AGYPro Kimya ile iletişim kurabilirsiniz. 0 (541) 338 03 26 numarası üzerinden hem telefon açabilir hem de WhatsApp ile iletişim sağlayabilirsiniz.

  CTP Kaplama Fiyatı

  Elastik yapıda olan ve darbelere karşı %100 direnç gösteren CTP kaplama fiyat yönüyle de merak konusu. Günümüzde çok fazla popülerliği olan bir alan olmadığından dolayı ne kadar masraf çıkacağınız araştırıyor kullanıcılar. Burada net bir sağlama yapmak için diğer kaydırmazlık seçeneği sunan materyallerin performans ve fiyatlarına bakmak gerekli. Bu sayede bir sonuca varılabilir. Ama net olarak CTP kaplama işleminin uygun fiyatlı olduğunu belirtelim. Kaplaması da pratik olduğu için işçilik yönüyle de kullanıcıların bütçesine yüksek maliyetler çıkarmaz.

  ctp-kaplama-4
  CTP Kaplama

  Bu hizmeti satın alırken 5 yıl garantili bir kaymaz zemine sahip olacağınızı unutmayınız. Performansıyla sunduğu fiyat orantısı çok iyidir. Güncel ürün ve hizmet fiyat listelerimizi öğrenmek için AGYPro Kimya iletişim araçlarını kullanın. 7/24 soru ve görüşlerinizi buradan bizlere iletebiliyorsunuz.

  CTP Polyester Kaplama Ne Kadar?

  M2 başına bir fiyatlama yapılan bu hizmetin oranları gaye uygun. Yeni nesil bir çözüm ve oldukça etkili bir materyal olmasına rağmen her bütçeden birey alanlarında bu ürünleri kullanabilmektedir.

  Online CTP Kaplama Siparişi

  Bu hizmetlerden faydalanmak için en doğru adres, online platformlardır. CTP kaplama satın almak internet üzerinden çok pratik oluyor. Kaymaz zemin uygulamalarından faydalanmak için öncelikle bir alan keşfi gerekebilir. Deneyimli ekiplerimizden bu yönde bir talep de bulunabiliyorsunuz. Sonrasında alanınıza en uygun CTP ürünleri ve renkleri belirleniyor. Hem görsel açıdan estetik bir duruş kazanıyor zeminleriniz hem de 5 yılı aşkın süreli bir performansa kavuşuyor. Çok yönlü bir kazanç sizleri bekliyor.

  Bir Cevap Yazın