İçeriğe geç

Kaymaz Zemin Solüsyonu | Özellikleri ve Kullanım Alanları

  Günümüzde gerek kamu alanları gerekse bireysel yaşam alanlarında düşme kazaları en çok zemin kayganlığından kaynaklanıyor. Kaymaz zemin solüsyonu bu tür kazaları önlemek, güvenilir ve sağlıklı yaşam alanlarının kurulmasına katkıda bulunmak için üretilmiş özel mühendislik ürünleridir. Zemin kayması çok sayıda faktörden dolayı meydana gelebilir. Islaklık ve nemlenme gibi sorunsallar burada en çok öne çıkan risk unsurları arasındadır.

  Zeminlerin kayganlık seviyesini belirleyen ve statik sürtünme katsayısı adı verilen bir seviye var. Özel cihazlar ile ölçümler yapılan zeminlerin ne derece kayganlığa sahip olduğu ortaya çıkar. Standartların altında kalan zemin yapıları yüksek risk faktöründe kabul edilmektedir. Ölçüm oranlarını aşağıya listeledik.

  kaymaz-zemin-solusyonu-2
  Kaymaz Zemin Solüsyonu

  Statik sürtünme katsayı ölçüm sonuçları listesi (hangi zeminler kayma riski taşır?):

  • 35’e kadar olan tüm zeminler aşırı derecede riskli kategorisinde yer almaktadır.
  • 40 seviyesinde olanlar da çok tehlikeli sınıfındadır.
  • 50 seviyesinin altındaki ölçümlerde zemin ister kuru olsun ister yaş, kaygan ve riskli olarak kabul edilir.
  • 50 ile 0.60 arasında statik katsayısı olan zeminler sadece kuru olduğu zamanlarda güvenli kabul edilmektedir. Islaklık halinde risk taşırlar.
  • 60 katsayısının üzerindeki tüm zeminler hem kuru hem de yaş ortamlarda yüksek derecede güvenli kabul edilmektedir. Bu oranlara da ancak kaymaz zemin solüsyonları aracılığıyla ulaşılabilir.

  AGY Prokimya şirketimiz talep edilen alanların zeminlerini yeni nesil teknolojik donanımlar ile ölçmektedir. Ortaya çıkan statik sürtünme katsayı seviyelerine göre özel çözümler üretmektedir. Kaygansavar ürünümüz başta olmak üzere çok sayıda özel kaymaz zemin solüsyon uygulamasında bulunuyoruz. Konu hakkında 0 (541) 338 03 26 numarasını arayarak bilgi temin edebilirsiniz.

  Kaymaz Zemin Solüsyonu Nedir?

  Zemin döşeme ürünü ne tür özellikte olursa olsun kayma riski taşıyorsa kaydırmazlık durumuna dönüştürülmesi gerekiyor. İşte bunu sağlamak için kullanılan ürünlere de kaymaz zemin solüsyonu adı veriliyor. Özel kimyasal karışımlar ile elde edilen solüsyonlar bir defa kullanıldığında uzun yıllar büyük etki göstermektedir. Üstelik insan sağlığını ve doğayı önemseyen bir içeriğe sahip olduğu için bireyler gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

  Bir zeminin kuru olması, onun kayma riski taşımadığı anlamına gelmez. Pek ala kuru fayans ve seramikler de her zaman kayma tehlikesi barındırır. Zaten yapılacak olan ölçümlerde de bu net olarak ortaya çıkar. Her türlü zemin ürünlerinde kesinlikle uygulanması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Özellikle de insanın yoğun olduğu alanlarda vazgeçilmez bir önem arz eder.

  Kaymaz Zemin Solüsyonu Özellikleri

  Ülkemizde yeni yeni toplum bilinci yakalana kaymaz zemin solüsyonu, henüz daha birçok kesim tarafından bilinmemektedir. Bu ürünlerin özellikleri bilindiğinde tercihler pozitif yönlü gelişiyor. Bazı alanlarda iş güvenliğinin sağlanması mecburiyet derecesindedir. Endüstriyel yerler, atölyeler, mağazalar ve AVM’ler bunların başlıca olanları. Unutulmamalıdır ki iş kazalarının büyük bir oranı zeminlerin yeterli güvenliğe sahip olmamasından dolayı ortaya çıkıyor. Peki ama bu solüsyonların temel özellikleri neler? İşte cevabı…

  Kaymaz zemin solüsyonunun özellikleri ve sağladığı avantajlar listesi:

  • Bir defa uyguladığınızda ömür boyu performans kaybı yaşamadan kullanırsınız.
  • İnsan sağlığına ya da çevreye herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • Uygulandığı zeminde herhangi bir estetik görünümü etkilemez. Zemin desenlerinin güzelliğine hiçbir kötü etkisi yoktur.
  • Islak, kuru ve kaygan zeminlerde %100 etki göstermektedir.
  • Etkisi uzun ömürlü olduğu için uygulama maliyetleri çok düşük seviyededir.
  • İş güvenliği ve insan güvenliği %100 olarak sağlanır.

  Görüldüğü üzere çok sayıda avantajı beraberinde getirmektedir bu uygulamalar. Ancak doğru ürün ve uzman bir uygulama sonucunda bunların tamamını bir araya getirmek mümkün olabilir. AGY Prokimya markasının Kaygansavar isimli ürünü bu konuda ülkenin en kapsamlı çözüm üreten kaymaz zemin solüsyonudur. Binlerce alanda yüz binlerce insan bu ürün sayesinde kayma tehlikesiyle karşı karşıya kalmadan gönül rahatlığıyla yürüyebiliyor. Siz de yaşam ya da iş alanınızı güvenli hale getirmek ister misiniz? Yanıtınız evet ise tek yapmanız gereken 0 (541) 338 03 26 numarasını tuşlamak. 7/24 teknik destek alabilirsiniz bu numara üzerinden.

  kaymaz-zemin-solusyonu-3
  Kaymaz Zemin Solüsyonu

  Kaymaz Zemin Solüsyonu Kullanım Alanları

  Kaymaz zemin solüsyonu günümüzün neredeyse tüm zemin ürünlerine uygulanabilmektedir. Ürün olarak seramik, mermer, granit, traverten ve beton olan her yerde rahatlıkla ve etkili bir şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca fayans döşemelerinde de 5100 etkin bir biçimde işlevselliğini öne çıkarır. Kullanım alanı olarak ise çok kapsamlı bir üründür. Endüstriyel yerler, okullar, kamu kurumları, açık alanlar, havuz kenarları, banyolar, evin odaları, balkonlar gibi yerlerde çok sık tercih edilir. Özellikle de en çok kayma riski taşıyan havuz kenarlarında neredeyse bir zorunluluktur diyebiliriz. Çünkü buralar sürekli olarak hem kuru hem de ıslak durumlara maruz kalır ve ciddi kayma riski taşır.

  Bu özel solüsyonu satın alıp kendiniz uygulayabilirsiniz. Oldukça pratik bir uygulaması var. Ama ben bunu yapamam diyenler için de uzman ekiplerimiz %100 müşteri memnuniyet odaklı çalışmalarda bulunmaktadır. Öncelikle zeminin kayganlık seviyesi ölçülüyor. Sonrasında da bu değerlere göre bir solüsyon uygulaması yapılıyor. Sonuç olarak harika etki gösteren ve tamamen güvenli bir yere kavuşuyorsunuz.

  Kaymaz Zemin Solüsyonu Fiyatı

  Bu işlemin maliyetli ve bütçeyi sarsacağını düşünebilirsiniz. Oysa durum tam olarak bunun aksinedir. Düşük bütçeler ile zeminlerinize solüsyon uygulatabilir seneler boyunca kaydırmayan bir zemine kavuşabilirsiniz. Peki ama kaymaz zemin solüsyonu fiyatı ne kadar? Farklı ebatlarda ve ağırlıkta satışa sunulmaktadır bu ürünler. 750 ml ile başlar 5 ve 30 kiloluk şişelerde satışa sunulur. İhtiyaç duyduğunuz alana göre bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

  Kaymaz zemin solüsyon fiyat ölçüsüne göre değişmektedir. Ayrıca sektörde çok farklı kalitede ürünler üretildiği için fiyat konusunda değişkenlikler görebilirsiniz. Ancak ucuz ürünler aklınızı çelmemeli. İstenilen kalitede bir solüsyon uygulamazsanız alacağınız performans sizi tatmin etmez. Size kalıcı ve tamamen doğal etki yaratan ürünler lazım. AGY Prokimya ürün kataloğumuzda tam bu talebinize özgü bir ürün mevcut. Kaygansavar isimli solüsyon, zeminler ile buluştuğunda ortaya harikulade bir etki çıkmaktadır.

  kaymaz-zemin-solusyonu-4
  Kaymaz Zemin Solüsyonu

  Kaygansavar Kaymaz Zemin Solüsyonu

  Zeminlerinizi çok tehlikeli kategoriden oldukça güvenli sınıfına çekmek için yapmanız gereken tek şey kaymaz zemin solüsyon ürünlerini kullanmaktır. Piyasada çok sayıda bu iş için üretilen marka mevcut olsa da güvenliğiniz ve maliyetlerinizin karşılığını almanız adına etkili bir ürün tercihinde bulunmalısınız. Kaygansavar isim solüsyon, tüm Avrupa standartları ölçüsünde üretilmiş olup türünün en etkili solüsyonlarından birisidir. Yurt içi ve yurt dışı kullanım oranı oldukça fazladır.

  Sizlere sadece KAYGANSAVAR® solüsyonunun satışını yapmıyoruz. Aynı zamanda alan etüt çalışması ve bu solüsyonların profesyonel bir şekilde uygulanması konusunda da çözümler üretiyoruz. Etkin ve yetkin kadromuz ile aradığınız %100 memnuniyete bizimle ulaşabilirsiniz. Ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi için sitemizdeki ilgili bölümü inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer zemin kaydırmaz uygulamalarımıza da yine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Sizlere sağlıklı ve risklerden arındırılmış bir zemin ortamı diliyoruz.

  Bir Cevap Yazın